Môj rok 2019

Už niekoľko rokov za sebou mi na Silvestra prebleskne hlavou: „Toto bol najlepší rok v mojom živote!“  To je pre mňa vždy ďalším dôkazom toho, že mám byť za čo vďačná. Každý rok ma postretne mnoho milostí. Rok 2019 nebol výnimkou, a hoci každý deň bol pre mňa krásny a niečím zaujímavý, prežila som viacero výnimočných udalostí, ktoré stoja za zmienku. Poďte sa so mnou teda trochu poohliadnuť za rokom 2019!

Prvých pár dní roka sme sa rozhodli stráviť v Berlíne. Bola to moja prvá návšteva tohto mesta a urobilo na mňa naozaj veľký dojem. Užili sme si vianočnú atmosféru, o ktorú ešte v januári v hlavnom meste Nemecka nebola núdza. Bol to krásny začiatok roka, o ktorom som vám napísala aj v osobitnom článku.

Ďalšou zahraničnou destináciou, ktorú sme navštívili v roku 2019, bol Dubaj, ktorý sme si zvolili za miesto našej letnej dovolenky. A bol to najlepší cestovateľský zážitok v mojom živote! Zároveň to bol náš prvý pobyt mimo Európu. Dubaj položil latku poriadne vysoko, preto reálne uvažujeme, že v roku 2020 si ho zopakujeme! 🙂 O tejto dovolenke som vám napísala viacero článkov, ktoré nájdete tu

V roku 2019 som dostala množstvo príležitostí zúčastniť sa koncertov, predstavení či iných podujatí, na ktorých som mohla spievať, a viackrát aj popri vynikajúcich sólistoch zo Slovenska či Česka. Taktiež som si tento rok odniesla druhé miesto z celoslovenskej súťaže konzervatórií, čo pre mňa bolo nielen úspechom, ale aj veľkou motiváciou. Tento rok bol asi mojím spevácky najaktívnejším doteraz, a ja som za všetky tieto možnosti veľmi vďačná. Každé takéto podujatie, kde môžem prispieť svojím hlasom, je pre mňa zakaždým obohacujúce a robí mi nesmiernu radosť.

V roku 2019 som taktiež zložila svoju prvú oficiálnu skúšku zo spevu – maturitnú skúšku. Hoci to bola už moja druhá maturita, predsa len pre mňa znamenala akýsi míľnik. Bola pre mňa totiž možnosťou zamyslieť sa nad tým, aké mám šťastie, že sa môžem venovať spevu. Nikdy predtým by mi nenapadlo, že raz budem spev študovať a pripravovať sa tak na dráhu profesionálnej speváčky.

A keď sme pri speváckych aktivitách, nedá mi nevyhradiť miesto aj tej najdôležitejšej. Rok 2019 sa mi už navždy bude z profesného hľadiska spájať s mojím debutom v divadle. Slovami neviem opísať, ako veľa pre mňa znamená, že som už vo svojich 23-rokoch dostala možnosť naštudovať svoju prvú rolu. O mojom splnenom sne si viac môžete prečítať v osobitnom článku, ktorý som tejto udalosti venovala.

Na fotke ako Annina z opery La Traviata 🙂

Vždy tvrdím, že ak sa človek dobre díva, každý deň nájde niečo, za čo môže byť vďačný 🙂 Ja som veľmi šťastým človekom a mám radosť z každej maličkosti. V roku 2019 sme navštívili viacero krásnych miest na Slovensku či v Česku, zažili rôzne nádherné chvíle a naše dni boli naplnené radosťou. Samozrejme, v živote človeka sa objavia aj momenty, kedy mu nie je do smiechu, pretože to k životu jednoducho patrí. Všetko sa však dá zvládnuť, ak pri sebe máte tých správnych ľudí. Najmenej tisíckrát som v roku 2019 ďakovala Bohu za môjho úžasného manžela, s ktorým sme oslávili prvý rok manželstva 🙂 Taktiež som veľmi vďačná za všetky chvíle, ktoré sme mohli stráviť s rodinou a priateľmi, ktorí sú dôležitou súčasťou nášho života.

Tento blog sa pre mňa v roku 2019 stal jedným z najmilších koníčkov a začala som sa mu venovať o čosi aktívnejšie. Články na ňom pribúdajú častejšie a ja sa veľmi teším vašej odozve na všetky z nich! Preto mi na záver dovoľte trochu štatistiky 🙂 Tento rok si môj blog našlo krásnych 2048 čitateľov, z ktorých veľké množstvo túto stránku navštevuje pravidelne. Najčítanejším článkom sa stal článok Zo života konzervatoristky I. Veľkému úspechu sa teší aj môj Instagram, kde sme len pár dní pred koncom roka prekročili hranicu 3000 followerov, z čoho mám obrovskú radosť, keďže som to po necelom roku a pol od založenia blogu ani vo sne nečakala 🙂 Je to pre mňa veľkým povzbudením a motiváciou. Môj blog je niečím, čo mi robí veľkú radosť, no ešte viac sa teším, ak tú radosť robí aj vám. ĎAKUJEM vám za vašu priazeň v roku 2019, a verím, že spolu ostaneme aj v novej dekáde 🙂 Šťastný Nový rok, priatelia! 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *