Me Time XIX: Dekoratívna kozmetika do 2€

lacná kozmetika

V jednom z predchádzajúcich článkov som vám spísala moje dojmy z drahého značkového laku na nechty. Tentokrát som sa to rozhodla vziať z opačného konca. Vyskúšala som 5 produktov dekoratívnej kozmetiky, z ktorých ani jeden v čase môjho objednávania nestál viac než dve eurá! Poďme sa teda pozrieť na to, ako obstáli v mojom teste, a či sa dá aj za tak nízku cenu kúpiť kvalitný kúsok!

Poznámka: Ceny týchto produktov sa môžu líšiť v závislosti od toho, kedy a kde ich kupujete. Čiastky, ktoré uvádzam, boli aktuálne v čase písania tohto článku.

Ceruzka na oči

essence ceruzka
hnedá ceruzka

Essence Kajal Pencil, odtieň 08 – cena: 1,20€

Začnem produktom, ktorý bol pre mňa v tejto objednávke ako jediný stávkou na istotu. Značku Essence už totiž dávno veľmi dobre poznám a dlhodobo používam viacero jej výrobkov. Je to pre mňa vždy záruka toho, že za nízku cenu dostanem kvalitný produkt. Rovnako to bolo aj pri tejto ceruzke. Jednoducho sa nanáša a vďaka dobrej pigmentácii stačí jedno potiahnutie na to, aby na oku zanechala sýtu čiaru. Nemám k nej vôbec žiadne výhrady. Ja osobne hnedú ceruzku väčšinou používam ako linku namiesto tej klasickej čiernej tekutej, pretože na mne ako na svetlom type vyzerá prirodzenejšie 🙂

linka

Riasenka

mascara creme
mascara

Regina Colors – cena: 1,90€

Toto bola jednoznačne najlacnejšia riasenka, akú som kedy mala 😀 Ide o produkt českej značky Regina, s ktorou som doteraz nemala žiadne skúsenosti. Táto maskara obsahuje vitamín E, no o účinku tejto zložky budem môcť niečo povedať asi až po dlhodobejšom používaní. Čo však môžem povedať už teraz – hrdí sa prívlastkom „predlžujúca“, a naozaj taká aj je. Ja mám dosť dlhé riasy aj bez toho, no po použití tohto produktu vyzerali ešte dlhšie. Zahustenie je však dosť slabé. Ja som si dala radšej dve vrstvy a bolo to takto lepšie. Táto riasenka vytvorí prirodzený vzhľad a je super k bežnému, jemnejšiemu líčeniu.

smile

Lícenka

blush
freedom blush

Freedom Pro Blush, odtieň Rare – cena: 0,50€

Opäť značka, s ktorou som doteraz nemala žiadne skúsenosti. Pokiaľ som sa však správne dogooglila, značka Freedom spadá pod známu značku Revolution. Ako prvé musím povedať, že odtieň tejto lícenky v skutočnosti vyzerá totálne odlišne než na obrázku 😀 Mal byť viac dohneda, no je taký ružovo-oranžový. Čo sa však týka „výkonu“, nemôžem sa sťažovať. Má veľmi dobrú pigmentáciu a vytvorí dojem „také ružové líčka mám od prírody“ 😀 Len to s ňou netreba prehnať, aby ste nevyzerali ako nevesta z ruského filmu 😀 No za päťdesiat centov vôbec nie zlé!

blush

Lesk na pery

lesk na pery
lipgloss

Regina Diamond, odtieň 15 – cena: 1,90€

Opäť produkt od českej značky Regina. Najskôr som chcela tento lesk súdiť podľa obalu, ktorý sa mi veľmi nepáčil ani na pohľad, ani na dotyk – vzhľadom aj materiálom mi totiž pripomínal detské lesky na pery, s ktorými som sa hrala keď som bola malá 😀 No o to viac ma prekvapil samotný produkt. Tento lesk má oranžovo-ružovú farbu, ktorá je však na perách veľmi jemná. Dodáva im príjemný lesk a opticky ich mierne zväčšuje! Veľkým plusom je aj to, že ich vôbec nezlepí. A čerešnička na na torte je, že vonia ako cukríky (čo mi síce tiež tak trochu pripomína detské lesky na pery, ale toto mi popravde až tak nevadí 😀 😀 ). Naozaj krásny lesk!

lesk na pery

Rúž

freedom rúž
rúž

Freedom Pro Now, odtieň 117 Juicy Lips – cena: 0,50€

Často Me Time končím produktom, ktorý ma oslovil zo všetkých najviac, no tentokrát to bude, bohužiaľ, presne naopak 😬 Ide opäť o produkt značky Freedom, no tento u mňa taký úspech nezožal. V prvom rade – tento rúž bol samé prekvapenie: v skutočnosti vyzeral samotný produkt úplne inak ako na obrázku, a na perách vyzeral úplne inak, ako v tube 😀 Má mierne krémovú konzistenciu a jeho pigmentácia je veľmi, veľmi slabá. Na fotke nižšie mám na perách asi štyri vrstvy, no stále to bolo málo. Okrem toho zvýrazňuje nedokonalosti na perách, teda každú ryhu a popraskanú časť. Ako jediný zo všetkých týchto produktov teda tento rúž neodporúčam!

lacný rúž

V celku si však myslím, že s produktmi do dvoch eur (teda konkrétne s týmito) sa dá vykúzliť celkom príjemné, jednoduché líčenie. Čo vy na to? 🙂

lacný makeup

http://stankasoprano.sk/me-time-i-wellness-vecer-s-ezo/
3 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *