Me Time XV: Netradičné kórejské masky

kórejské masky

V predchádzajúcich Me Time-och som sa už viackrát zamerala na kórejskú kozmetiku, pretože ma na nej niečo fascinuje. Často je totiž netradičná čo sa týka vizuálu aj zloženia. Aj tentokrát som zacielila na nevšednosť kórejskej kozmetiky, a to konkrétne pri pleťových maskách. Na testovanie som si vybrala štyri masky od značky Missha, každú s iným (a myslím, že dosť zaujímavým) zložením. Prekvapilo ma, aké boli odlišné, nakoľko plátené pleťové masky často zvyknú byť dosť jednotvárne. Poďte sa teda pozrieť na to, ktoré z nich boli mojimi favoritmi, a ktorú si už, naopak, radšej znova dávať nebudem!

Medová maska

Medová maska

Na testovanie som si zvolila úplne náhodný spôsob, no nakoniec som zistila, že lepšie poradie som vybrať nemohla. Začala som totiž s (pre mňa) najhoršou maskou, každá ďalšia bola lepšia a skončila som s tou najlepšou 😀 Táto rozjasňujúca medová maska Missha Airy Fit Honey mi teda nesadla. Po tom, čo som si ju dala dolu, som mala tvár celú červenú. Bála som sa, že to tak bude aj pri ostatných maskách, no našťastie sa tak nestalo. Čo sa týka tejto, veľmi pekne voňala, no ani nie za medom, skôr tak kvetinovo. V rohu obalu bolo napísané „ampoule type“ a konzistencia produktu na maske bola gélová. Med má na pleť antibakteriálne účinky, preto je v kozmetických produktoch (a najmä v tých kórejských) často využívaný. Mojej pleti teda asi úplne nesedí, a po tejto skúsenosti aspoň viem, že by som sa mu mala v takejto forme vyhýbať 🙂

Red ginseng

red ginseng

Až z Googlu som sa dozvedela, že čudesný názov hlavnej zložky tejto masky Missha Airy Fit Red Ginseng je len ázijské pomenovanie ženšenu 😀 Teda – aby som bola presná – ide o ázijský ženšen (či všehoj), ktorý má hneď niekoľko benefitov na ľudské telo. V kórejskej medicíne je považovaný za jednu z najúčinnejších prísad. Na pleť pôsobí antioxidačne, podporuje elasticitu pokožky a spomaľuje starnutie buniek pleti. Táto maska tiež voňala veľmi pekne – chvíľu mi trvalo, kým som prišla na to, čo mi jej vôňa pripomína, a až keď som si ju dala dole mi to došlo. Bylinková sauna 😀 Každopádne, aj táto maska mi spôsobila menšiu červeň na tvári, no podstatne miernejšiu a len na určitých miestach pokožky. Tiež bola „ampoule type“ a na tvári mi až do rána ostal jemný film. V budúcnosti by som sa rada pozrela aj na iné produkty obsahujúce túto prísadu.

Ryžová maska

ryžová maska

Na túto čistiacu ryžovú masku Missha Airy Fit Rice som bola zvedavá kvôli jej zloženiu najviac. Trochu ma sklamala jej vôňa, lepšie povedané absencia akejkoľvek vône. No čo by som asi chcela od ryže, nie? 😀 Táto maska bola krémového typu a taká bola aj konzistencia produktu. Ryža je bohatá na aminokyseliny a pleť čistí a vyživuje. Po tejto maske som už nebola červená vôbec, a všimla som si ešte jeden rozdiel oproti tým predošlým maskám – moja pleť po tejto ostala hladká a stiahnutá. Myslím si preto, že je vhodná na rozšírené póry a najmä pre mastnejšiu pleť. Túto masku by som si určite kúpila znova!

Maska so zeleným čajom

maska so zeleným čajom

Hlavná zložka poslednej masky Missha Airy Fit Green Tea nie je v kozmetike žiadnou novinkou. Zelený čaj sa v kozmetike využíva veľmi často, a to najmä kvôli jeho antioxidačným, protizápalovým a hydratačným účinkom. Pôsobí dokonca aj ako prevencia rakoviny kože! Táto maska voňala krásne – verne za zeleným čajom. Bola vodného typu, ako písalo na obale, a teda môžem to potvrdiť 😀 Kým som ju vybalila, tak som mala mokrú celú podlahu v kúpelni 😀 A hoci ani to, že mi celý čas tiekla po krku, nebolo nič príjemné, hodnotím ju ako najlepšiu zo všetkých týchto masiek. Moja pleť po nej bola pekne upokojená, lesklá a už na pohľad hydratovaná a vyživená. Ak budete chcieť niektorú z týchto masiek vyskúšať, určite vám odporúčam v prvom rade túto!

http://stankasoprano.sk/me-time-i-wellness-vecer-s-ezo/

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *