Local Me Time: Nosím Umenie

Nových sérií na mojom blogu nie je nikdy dosť, preto vám dnes prinášam prvý článok z nového konceptu 🙂 Na Slovensku aj v Česku máme kopec talentovaných výrobcov, ktorých práca by ľahko zatienila aj tie najznámejšie svetové značky. Povedala som si preto, že vám budem rôznych kreatívnych ľudí a ich značky postupne predstavovať v tejto sérii Local Me Time. Či už pôjde o výrobcov oblečenia alebo doplnkov, zakaždým vám ich dielo ukážem v nejakom outfite a taktiež s doladeným líčením. A akou inou značkou by som mala začať, než značkou Nosím Umenie? 🙂

nosim umenie
Top a sukňa: Nosím Umenie

Značku Nosím Umenie ste už u mňa mohli vidieť veľakrát – prvýkrát som vám ju predstavila v tomto článku, a ak ma sledujete na Instagrame, tak ju v mojom profile či v stories vidíte pravidelne. S Dominikou, ktorá spolu so svojou sestrou Miškou stojí za touto značkou, sme sa zoznámili v roku 2019, len pár mesiacov po tom, čo dievčatá spustili svoj eshop. Veľmi rýchlo sme si „padli do noty“, a tak sa dohodnutá spolupráca čoskoro pretvorila do prirodzenej vzájomnej pomoci, úprimnej podpory a dobrého priateľstva.

instastory

Ako už zrejme viete, Dominika z Nosím Umenie prebudila spiacu modelku vo mne ( 😀 ), pretože sa ma opýtala, či by som im nechcela pózovať v niektorých ich modeloch. Z neistých úsmevov do fotoaparátu sa vo mne zrodila záľuba, a tak som Dominike vďačná aj za to.

modelka
Sveter a sukňa: Nosím Umenie

Čo bolo zámerom sestier pri vytváraní vlastnej značky? Bola to myšlienka prepojiť minimalizmus s farebnosťou a snaha dať ľuďom najavo, že to, ako sa cítia oni, je najdôležitejšie, bez ohľadu na to, v čom sa cítia dobre. V ich ponuke nájdete oblečenie rôzneho druhu a ich kúsky sú nadčasové, minimalistické i extravagantné. Najviac však kladú dôraz na to, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov, v ktorých sa človek cíti príjemne. Keďže sa ich tvorba nesie v duchu slow fashion a zero waste, ani kúsok z použitých látok u nich nevyjde nazmar. Na ich eshope preto nájdete aj niekoľko originálnych doplnkov zo zvyškového materiálu.

nosim umenie
Náušnice: Nosím Umenie

Dievčatám z Nosím Umenie nejde iba o to, aby predali svoje výrobky, ale dbajú tiež na to, aby si ich zákazníci uvedomili dôležitosť lokálnej výroby. Preto pravidelne prinášajú aj vzdelávací materiál – či už na svoj blog, YouTube kanál alebo na Instagram.

košice nosim umenie
Šaty: Nosím Umenie

„Ak si stojíte za tým, čo chcete, a idete za vaším snom, aj napriek rôzným otázkam či veciam, ktorým musíte čeliť, dosiahnete mnoho.“

Nosím Umenie

Dominika a Miška pilne pracovali na svojom sne, a tak sa prvotná myšlienka pretvorila v rozrastajúce sa dielo. Dnes už produkty značky Nosím Umenie nenájdete len na ich eshope, ale aj v niektorých kamenných predajniach s lokálnymi značkami po celom Slovensku.

kôň
Šaty: Nosím Umenie

Nosím Umenie v mojom šatníku

modelka praha

Za dva roky, čo sa poznám s Dominikou a značkou Nosím Umenie, sa u mňa v šatníku nazbieralo pár ich kúskov, ktoré mi podarovali. Sú medzi nimi klasické kúsky, ktoré sa dajú doladiť k čomukoľvek, ale aj originálne veci, vďaka ktorým môžem vytŕčať z davu.

Praha

Keďže som sa presťahovala z Košíc do Prahy, s Dominikou už nemáme veľmi často možnosť stretnúť sa a nafotiť ich produkty na mne. Preto mi dievčatá poslali niekoľko ich vecí, aby som ich nafotila sama 🙂 Jednou z takých vecí je aj toto vlnené pončo. Práve to som si vybrala pre dnešný článok, aby som vám ukázala, ako sa dá skombinovať v outfite a s make-upom.

nosimumenie

Pončo je vyrobené zo 100% vlny, je hrubé a ideálne na zimné obdobie. Čo sa týka outfitu, tak ako môžete vidieť, s ostatnými kúskami som nejak extra neexperimentovala. To preto, lebo som chcela nechať úplne vyznieť pončo, ktoré je výrazné a priťahuje pozornosť. Všetko ostatné som teda ladila do čiernej farby.

slovenská značka

Na tomto kúsku sa mi páči jeho variabilita. Môžete si ho vziať  – ako ja – k topánkam na opätku, no rovnako dobre bude vyzerať aj s nejakými čižmami na rovnej podrážke. Ja osobne si k nemu viem predstaviť aj klasické čierne lodičky na opätku pre vytvorenie elegantného outfitu.

nude makeup

Pokiaľ ide o make-up, taktiež som nechcela, aby niečo na mojej tvári príliš kričalo a zatienilo pončo. Volila som preto nude farby – na očiach aj na perách. Tu sú produkty, ktoré som použila:

nude líčenie

– make-up + korektor: Dermacol Caviar Long Stay
– bronzer: Essence Sun Club
– obočie: Eyebrow Filler od značky Catrice
– očné tiene: CC palette EYE ESSENTIAL 2 od značky Couleur Caramel
– riasenka: Artdeco Volume Sensation Mascara
– lesk na pery: Plumping Nudes Lipgloss, odtieň 04 od značky Essence

Verím, že sa vám prvý článok z novej série páčil a že vás inšpiroval. Budem rada, keď mi dáte vedieť, čo vás na značke Nosím Umenie zaujalo najviac. Nezabudnite tiež sledovať ich Instagram, aby vám neušla žiadna novinka (a že ich pribúda dosť často! 🙂 ).

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *