Keď po posteľ nejdete do nábytku

Veľké množstvo obchodov s nábytkom dnes ponúka sortiment od výmyslu sveta. Predbiehajú sa v originalite, dizajne a kvalite. Naša manželská posteľ má všetky tieto aspekty, a to sme po ňu ani nemuseli ísť do obchodu. Vyrobili sme si ju z paliet.

To, že palety sú teraz „in“, som si všimla už dávnejšie na rôznych miestach – na internete, v podnikoch či v domácnostiach známych. Ľudia si z nich vyrábajú rôzne kusy nábytku, no najčastejšie asi záhradné sedenie alebo police. Tento nápad sa mi páčil, no úprimne povedané, nikdy by mi nenapadlo, že na takýchto paletách raz budem spávať. 

Na našu posteľ sme nakúpili dvanásť drevených paliet 80x100cm – jedna za 7€. Prvým krokom bolo dobre ich ohobľovať, aby z nich nevytŕčali žiadne triesky a aby sme sa zbavili všetkých drsných a nerovných miest. Následne sme všetky palety natreli moridlom aby sme ochránili drevo a zároveň mu dali krajšiu farbu. 

V izbe sme z paliet spravili tri poschodia na 2×2 paletách. Na ne sme najprv rozprestreli plachty, aby sa palety netreli priamo o matrace, ktoré sme položili navrch. Nasledovali klasické obliečky – a hotovo! Posteľ je hotová 🙂 

A výsledok?

Nízkonákladová, štýlová, veľká a neskutočne pohodlná posteľ. Bez preháňania. Mohutné palety v kombinácii s pohodlným matracom vytvárajú dojem absolútnej stability (takže žiadne drevené „nohy“, ktoré sa časom rozkývu). Zároveň máme pred posteľou lavičku z paliet, ktoré sú dlhšie ako matrace 🙂 Na to, aká kvalitná a teda určite aj trváca je táto posteľ, vyšla nás celkom lacno – niečo cez 100€. Stručne a jasne – tento pohodlný spánok by som už za nič nevymenila a odporúčam to každému! 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *