Ťuli a Ťuli – viac než len kozmetika

V poslednej dobe som sa viac začala zaujímať o prírodnú kozmetiku. Zistila som totiž, že je to vo väčšine prípadov to najlepšie pre moju pleť a vlasy. Keď som narazila na kozmetiku Ťuli a Ťuli, hneď sme si „padli do oka“. Zapáčila sa mi však ešte viac, keď som si o nej prečítala podrobnosti na oficiálnej stránke. Rada sa s vami podelím o to, čo je na kozmetike Ťuli a Ťuli tak výnimočné, a o to, aký bol môj dojem z prvého produktu, ktorý som si od nich kúpila. 

Ako to začalo?

Kozmetika Ťuli a Ťuli vznikla ako prirodzená potreba starostlivej mamičky pomôcť svojmu synčekovi – Matejovi, ktorého ako trojmesačného začal trápiť silný atopický ekzém. Jeho mamka – Lenka Špaldová – sa chcela vyhnúť drastickej liečbe a skúsiť to prírodnou cestou. Jej potreba a túžba sa onedlho zmenila na vášeň pre prírodnú kozmetiku, a vďaka tomu máme teraz prístup k týmto skvelým produktom aj my 🙂

Zloženie produktov

Kozmetické produkty Ťuli a Ťuli sú vyrábané z prírodných silíc. Výrobky obsahujú rastlinné oleje, maslá, liečivé soli a včelie produkty. Výsledkom sú voňavé zázraky plné veľkého množstva vitamínov a minerálov. Pokožku čistia, hoja, regenerujú a vo veľkej miere vyživujú. Nenájdete v nich žiadne parabény, sulfáty, farbivá ani syntetické konzervanty. 

Bonus na záver

„Naša Zem nie je na jedno použitie. A naše sklenené obaly tiež nie.“ píše sa na stránke kozmetiky Ťuli a Ťuli. Čo to znamená? Všetky ich produkty sú balené do skla. A to nie je všetko! Obaly sú zálohové, preto keď svoj produkt spotrebujete, môžete obal zaniesť späť, aby bol opätovne použitý. Zdravá prírodná kozmetika a k tomu s filozofiou ekologickej výroby? Jednoznačný favorit!

Balzam na pery

Mojím prvým produktom, cez ktorý som sa rozhodla zoznámiť sa s kozmetikou Ťuli a Ťuli, bol balzam na pery. Objavila som ho v obchode Anežka zdravé bio potraviny, kde toho ponúkajú z radu tejto kozmetiky viac. Vybrala som si „príchuť“, ktorú som dovtedy v žiadnom balzame neskúsila a pravdupovediac ani nevidela. Je to mandarinka. Balzam je zložený z panenského mandľového oleja, BIO včelieho vosku a 100% prírodnej silice mandarinky. Bola som v očakávaní, ako mi bude vyhovovať spôsob nanášania balzamu na pery prstom, pretože som doteraz bola zvyknutá na tubičky. Musím povedať, že moje očakávanie sa premenilo v maximálnu spokojnosť! Balzam je na prvý pohľad tuhšej konzistencie, no po dotyku prstom sa dá rozpoznať jemné maslové zloženie. Na perách je príjemne mastný a vpije sa do nich natoľko, že na nich neostáva pocit hrubého filmu. Pery po ňom ostávajú hydratované a veľmi jemné. Spolu s kombináciou krásnej vône je to ten najlepší balzam, aký som kedy mala, a rozhodne neostanem len pri ňom! Mám totiž pocit, že s kozmetikou Ťuli a Ťuli si budú moje pery, vlasy i pleť dobre rozumieť 🙂 

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *